Dermatologia

Choroby skóry wywołują nie tylko uciążliwe dolegliwości, ale też wprowadzają pacjentów w kompleksy znacząco zmniejszając komfort życia. Skóra jest naszą barierą przed otaczającym nas środowiskiem zewnętrznym, jednak widoczną dla innych osób. Wszelkie niedoskonałości zostają od razu zauważone.

Odpowiednio zebrany wywiad, diagnostyka oraz celowana terapia potrafią, nie zawsze szybko ale sukcesywnie przywracać prawidłowy wygląd skóry.

Dermatologia to trudna dziedzina medycyny, zajmująca się na diagnozowaniem oraz leczeniem schorzeń skóry. Jest ona największym narządem człowieka, mogącym osiągać powierzchnię nawet do dwóch metrów kwadratowych. Jako tkanka ochraniająca narządy wewnętrzne stanowi barierę przed ich urazami. Jej budowa powstrzymuje wnikanie drobnoustrojów oraz wszelkich niekorzystnych dla organizmu czynników fizycznych i chemicznych. Przy tak wielu funkcjach jest jednocześnie wrażliwa i skłonna do powstawania zmian patologicznych, które znacznie wpływają na jej wygląd oraz ogólne zdrowie człowieka.

Zadaniem dermatologa jest precyzyjne określenie przyczyn pojawiających się na skórze zmian o podłożu chorobowym. Dogłębna diagnostyka, niekiedy badania dodatkowe są w stanie pomóc w poprawnym rozpoznaniu schorzenia, prowadząc do prawidłowego skojarzenia leków, które łagodzą schorzenie, przynosząc oczekiwaną ulgę.

Stawiamy na doświadczenie, profesjonalizm i pasję. Zajmujemy się dermatologią dziecięcą i dorosłych, dermoskopią, dermatochirurgią oraz medycyną estetyczną. Podążamy za najnowszą wiedzą medyczną, zalecamy tylko sprawdzone, skuteczne i najbardziej bezpieczne terapie. Wykorzystujemy innowacyjne osiągnięcia medycyny, stale poszerzamy swoją wiedzę na konferencjach oraz szkoleniach zarówno w kraju jak i za granicą. Cechuje nas połączenie doświadczenia i wiedzy z zakresu dermatologii jak i medycyny estetycznej.

Wykaz badań które można wykonać w naszych gabinetach:

  • badanie mikroskopowe w kierunku świerzbowca,
  • badanie mikroskopowe w kierunku nużeńca ( Demodex )
  • badanie mikologiczne bezpośrednie
  • próby świetlne
  • testy naskórkowe POL-1000

Adres

Al. Jana Pawła II 23a/U4
09-410 Płock

kontakt@jarmedica.pl

535 353 904

O nas

JAR-Medica to nowoczesna klinika, która znajduje się przy al. Jana Pawła II 23a/U4 w Płocku. Została stworzona przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, dla których najważniejsze jest dobro pacjentów.

Strona

Nasz zespół

Specjalizacje

Certyfikaty

Dokumenty

Kontakt

Znajdziesz nas na:

ZnanyLekarz

Facebook