Chirurgia stomatologiczna
Implanty

Zabiegi chirurgiczne przeprowadzane w gabinetach JAR-MEDICA wykonywane są z najwyższą precyzją oraz z uwzględnieniem wszelkich norm bezpieczeństwa i sterylności. Zespół doświadczonych lekarzy dobiera technikę zabiegu w taki sposób, aby stanowiła ona możliwie najbardziej skuteczne i jak najmniej inwazyjne postępowanie dla pacjenta.

W naszych gabinetach wykonywana jest szeroka gama zabiegów chirurgicznych, stanowiących zarówno odrębne leczenie, jak i wchodzących w zakres kompleksowego planu leczenia z udziałem procedur stomatologii zachowawczej, endodoncji, ortodoncji, periodontologii, implantologii oraz protetyki stomatologicznej. Są to:

  • ekstrakcje (usuwanie) zębów mlecznych i stałych w znieczuleniu miejscowym;
  • ekstrakcje (usuwanie) pozostawionych korzeni zębów;
  • resekcje korzeni zębów (odcięcie wierzchołka korzenia) – stosowane wówczas, gdy zabieg leczenia kanałowego zakończył się niepowodzeniem;
  • ekstrakcje (usuwanie) ósemek, tzw. zębów mądrości;
  • ekstrakcje (usuwanie) zębów zatrzymanych, np. mezjodens, zatrzymane trzecie trzonowce;
  • zamykanie zatoki szczękowej, jeśli doszło do jej otwarcia podczas usuwania zębów górnych bocznych;
  • wszczepianie implantów zębów, często połączone z zabiegiem augmentacji (odbudowy) kości wyrostka zębodołowego substytutem kości;
  • podniesienie dna zatoki szczękowej – zabieg dotyczy najczęściej bocznych odcinków szczęki, które uległy zanikowi. W takich przypadkach implantacja mogłaby doprowadzić do uszkodzenia zatoki. Aby temu zapobiec,  materiał kościotwórczy umieszcza się poniżej dna i dzięki temu zwiększa się ilość kości potrzebnej do umieszczenia w niej implantu;
  • podcięcie wędzidełka języka – u pacjentów z krótkim wędzidełkiem języka i towarzyszącą dysfunkcją. Zabiegi wykonywane są zwykle po konsultacji oraz w warunkach ścisłej współpracy z logopedą;
  • podcięcie wędzidełka wargi górnej – w przypadku nieprawidłowego przyczepu wędzidełka, któremu towarzyszy zwykle wystąpienie diastemy (przerwy pomiędzy jedynkami).

Każdy z naszych Pacjentów otroczony jest troskliwą opieką w okresie rekonwalescencji po zabiegu, co minimalizuje dyskomfort i daje poczucie bezpieczeństwa.

Stosowane przez nas znieczulenia i plan pozabiegowy pozwalają na bezbolesne przejście całego procesu.

Zabiegi chirurgiczno – stomatologiczne wykonujemy od wielu lat w naszym gabinecie bez bólu z zachowaniem najwyższej staranności. Przy każdym leczeniu kładziemy ogromny nacisk na przeprowadzanie zabiegów w sposób spełniający najwyższe normy bezpieczeństwa i sterylności.

Dzięki naszemu doświadczeniu usuwamy zęby w sposób bezbolesny z zapewnieniem możliwości przeprowadzenia skutecznej, przyszłej odbudowy protetycznej lub implantoprotetycznej.

Wszystkie zabiegi wykonujemy bezboleśnie używając miejscowego środka znieczulającego podawanego również w sposób bezbolesny

Każdy z naszych Pacjentów jest otroczony również kompleksową opieka w okresie rekonwalescencji po zabiegu przez naszych lekarzy, a szczególnie dbamy aby w okresie po zabiegowym zminimalizować dyskomfort życia codziennego.

Adres

Al. Jana Pawła II 23a/U4
09-410 Płock

kontakt@jarmedica.pl

535 353 904

O nas

JAR-Medica to nowoczesna klinika, która znajduje się przy al. Jana Pawła II 23a/U4 w Płocku. Została stworzona przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, dla których najważniejsze jest dobro pacjentów.

Strona

Nasz zespół

Specjalizacje

Certyfikaty

Dokumenty

Kontakt

Znajdziesz nas na:

ZnanyLekarz

Facebook