Protetyka stomatologiczna

Priorytetem pracy naszych lekarzy zajmujących się w Gabinetach JAR-MEDICA leczeniem protetycznym jest przywracanie utraconej estetyki i funkcji narządu żucia. Efekty naszej pracy są owocem wiedzy, wieloletniego doświadczenia naszych lekarzy oraz ścisłej współpracy z wiodącymi w kraju laboratoriami protetycznymi. Kompleksowe leczenie protetyczne przywraca nie tylko funkcję żucia ale i komfort codziennego życia.

W protetyce stomatologicznej stosuje się różne rozwiązania, takie jak protezy, mosty, korony protetyczne, licówki czy korony na implantach. Protezy stomatologiczne mogą być całkowite, gdy zastępują wszystkie zęby w szczęce lub żuchwie, lub częściowe, kiedy zastępują tylko kilka brakujących zębów.

Mosty stomatologiczne są stosowane w przypadku braku jednego lub kilku sąsiadujących zębów. Procedura ich wykonania wymaga oszlifowania zębów filarowych, które utrzymują przęsło mostu, zastępujące zęby brakujące.

Wykonanie korony stomatologicznej także wymaga oszlifowania zęba, aby założona korona mogła osłonić i wzmocnić całą widoczną część zęba, przywracając jego kształt.

Najmniejszy zakres szlifowania powierzchni zęba jest wymagany w przypadku licówki ceramicznej. To oszczędne i zarazem bardzo trwałe rozwiązanie w sytuacji występowania ubytków na licowych powierzchniach zębów.

Innym rozwiązaniem jest osadzenie koron na implancie stomatologicznym w przypadku braków zębów. W takiej sytuacji w pierwszej kolejności lekarz chirurg stomatolog w znieczuleniu miejscowym wprowadza implant, następnie czekamy około 3 miesiące na jego integrację z kością, po czym ostatecznie obciążamy go koroną, która do złudzenia przypomina własny ząb pacjenta. W przypadku uzupełniania braków zębowych leczenie implanto-protetyczne jest najlepszym rozwiązaniem pod kątem sposobu przenoszenia sił żucia i ochrony kości szczęk przed stopniowym ich zanikiem.

Nowoczesna protetyka stomatologiczna korzysta z zaawansowanej technologii, w tym skanowania 3D, komputerowego projektowania CAD/CAM oraz materiałów o doskonałych właściwościach biokompatybilnych. Dzięki temu protetyka może być bardziej precyzyjna, skuteczna i komfortowa dla pacjentów.

Każde leczenie protetyczne wymaga kompleksowego podejścia, dlatego w Gabinetach JAR-MEDICA prowadzone jest ono przez doświadczonych lekarzy i techników protetycznych, aby uzyskać gwarancję najlepszego efektu estetycznego i funkcjonalnego wykonywanych prac.

Adres

Al. Jana Pawła II 23a/U4
09-410 Płock

kontakt@jarmedica.pl

535 353 904

O nas

JAR-Medica to nowoczesna klinika, która znajduje się przy al. Jana Pawła II 23a/U4 w Płocku. Została stworzona przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, dla których najważniejsze jest dobro pacjentów.

Strona

Nasz zespół

Specjalizacje

Certyfikaty

Dokumenty

Kontakt

Znajdziesz nas na:

ZnanyLekarz

Facebook