Stomatologia ogólna
Endodoncja

Stomatologia ogólna i endodoncja to działy stomatologii, które mają na celu wyleczenie zainfekowanych próchnicą zębów i uratowanie ich przed usunięciem. Proces leczenia polega na usunięciu zakażonych tkanek zęba, a następnie wypełnieniu ubytku za pomocą szczelnej odbudowy. Takie wypełnienia w Gabinetach JAR-MEDICA wykonywane są z bardzo estetycznych materiałów kompozytowych.

W zakres stomatologii ogólnej wchodzą również zabiegi estetycznej odbudowy ubytków niepróchnicowego pochodzenia, na przykład w zębach przednich niecałkowicie wykształconych o zbyt małych rozmiarach. Można wówczas zastosować tzw. bonding, czyli odbudowy wykonane z materiału kompozytowego bardzo wysokiej jakości dla poprawy wyglądu i zmiany kształtu zębów, co daje pacjentowi bardzo efektowny uśmiech przy zaangażowaniu stosunkowo niewielkich kosztów.

W endodoncji, po dokładnym opracowaniu i odkażeniu kanałów korzeniowych w powiększeniu mikroskopu stomatologicznego, używany jest specjalny materiał, który po podgrzaniu uzupełnia przestrzeń od wierzchołka korzenia aż do korony.

Dzięki tym procedurom proces infekcji zębów zostaje zatrzymany, co jest ważne dla zdrowia jamy ustnej i całego organizmu, a także odtwarzana jest funkcja i estetyka uzębienia.

Zabiegi w stomatologii i endodoncji wykonywane są z zastosowaniem koferdamu. Jest to specjalny silikon, który izoluje leczony ząb od środowiska jamy ustnej, a zwłaszcza wilgoci, co znacząco poprawia jakość, dokładność, szczelność i trwałość naszych wypełnień.

Adres

Al. Jana Pawła II 23a/U4
09-410 Płock

kontakt@jarmedica.pl

535 353 904

O nas

JAR-Medica to nowoczesna klinika, która znajduje się przy al. Jana Pawła II 23a/U4 w Płocku. Została stworzona przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, dla których najważniejsze jest dobro pacjentów.

Strona

Nasz zespół

Specjalizacje

Certyfikaty

Dokumenty

Kontakt

Znajdziesz nas na:

ZnanyLekarz

Facebook